Adam, Ewa i ludzie

Pan Bóg stworzył człowieka Adama i człowieka Ewę (kolejność alfabetyczna, nie faktyczna). Umieścił ich w Edenie, gdzie żyli szczęśliwie i czasu nie liczyli, bo w raju czas nie istnieje. Eden oddzielony był od reszty Ziemi murem niewidzialnym. Za tym murem (czyli na reszcie Ziemi) panowała wolna amerykanka, czyli naturalna selekcja (pierdyknięcie komety to też chyba naturalna selekcja?)  i ewolucja.

Krótko mówiąc: w Edenie trwała sielanka, a mieszkańcom przyjemnie z ust pachniało (na razie). Poza Edenem – działo się i zmieniało na coraz gorsze.

Te zmiany na gorsze nie następowały szybko. Najpierw pojawiły się nietelefoniczne komórki. Długo szwendały się pojedynczo. Trudno stwierdzić kiedy zaczęły łączyć się w koalicje, ale jak już zaczęły, to wszelki umiar zaniknął. Powstało organizmów tak dużo, że do dzisiaj wszystkie nie zostały odkryte jeszcze.

Ale nie o to chodzi. W Raju nadal trwała sielanka, a na ziemi zaczęły dominować ssaki. Były wśród nich małpy i właśnie z małp wyewoluowała najbardziej rozwinięta forma złośliwej i pasożytniczej egzystencji – ludzie bezduszni!

Ludzie bezduszni podzielili się na: polityków, kapłanów, urzędników średniego i wyższego szczebla, prawników, celników, komorników, aferałów, esbeków, bankierów i innych takich. Źle im działo się, bo nie było kogo łupić. Snuli się jak smrody po gaciach, a z ust ich (oprócz przykrego zapachu) wydobywało się pytanie:

- Jak żyć, Panie Boże? Jak żyć?

Traf chciał (bo planu takiego chyba nie było?), że w Edenie akurat skończyła się sielanka. Adam i Ewa popełnili czyn nazwany później grzechem i musieli opuścić rajski ogród. Z duszą na ramieniu przekroczyli bramę i natychmiast popadli w łapy ludzi bezdusznych.

- Ju hu! – zakrzyknęli ludzie bezduszni – Brać ich!!

Zanim Adam i Ewa obrócili się, mieli już numer PESEL, numer NIP, wpis do ksiąg parafialnych i  przyznany kredyt walutowy…

Dzisiaj nie wiadomo już kto od Boga, a kto od małpy pochodzi…Niektórzy próbują posortować, ale czy uda się?

Ciekawe jak długo to jeszcze potrwa?

-

28 Komentarze

 1. Oj, byle nie sortować. Sortowaniu mówimy stanowcze nie ;) ..no bo jakoś się tak kojarzy nie miło z pewnym krajem nad Wisłą… A czy przekroczeniu bram raju Adamowi i Ewie nadal ładnie z buzi pschniało, czy już raczej zalatywało sfermentowanym jabłkiem jabolem pospolicie zwanym? ;)

 2. Tak długo, jak długo sortujący będą wynajdywać nowe kategorie, a te zawsze jeszcze można udoskonalać – wąska specjalizacja….

 3. Okaże się niebawem że ….”sortów ci u nas dostatek”.
  Na wszelki wypadek od razu się przyznam, że ja tego najgorszego sortu jestem…

 4. Wierzę, że sorty mają szansę odejść wraz z Prezesem, ale grzechem pierworodnym będziemy szantażowani tak długo, jak długo będzie istniało duchowieństwo.

 5. Witaj, Bojo.

  Od sortowania do zrównywania tylko jeden krok. Niejaki Prokrust coś o tym wiedział…

  Pozdrawiam:)

 6. Nie powiodło się ani Adamowi, ani Ewie. Posortować to sobie mogą… bieliznę w szufladzie. Na kolory albo kształty lub inaczej. Ale nie ludzi.

 7. - Adam?
  - Jestem!
  - Adam?
  - Jest!
  - Adam?… Adam?
  - Adama znowu nie ma.
  Stawiam wirtualne piwo jeśli wiesz z jakiego to filmu :D

 8. Przyznam ,że jestem pod wrażeniem zioła dzięki któremu na taki pomysł Pan wpadłeś powstania świata. Kłóci się ze wszystkim co dotąd na ten temat słyszałam ale nie byłam nie wie, kłóciła się nie będę. O namiar na zioło poproszę, bo przypalić rzeczą jest dobrą a z dobrym skutkiem, cudowną.

  Pani powyżej, biedna z kompleksem ,że z gorszego sortu. Wódz o sprzedawczykach i kapusiach tak rzekł więc jeśli nie donosi Pani żonie że jest kochanka jej męża, jest Pani jak najbardziej cudowna wspaniałą istotą godną szacunku i podziwu.

  • Trzeba palić białoruskie papierosy „Zebra” żeby prawdziwą wiedzę o przeszłych wydarzeniach posiąść…

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.