Już myślimy o poniedziałku

Miesięcznica jest zjawiskiem występującym raz w miesiącu i trwa, zdaje się, kilka godzin. Nie jest zjawiskiem naturalnym. Organizują ją ludzie z prawej strony i twierdzą, że mają do tego prawo. Szefuje im człowiek zwany (przez niektórych) dyktatorkiem. Miesięcznica ma w sobie coś ostrego, bo kłuje w oczy (i uszy) ludzi z lewej strony.

Ludzie z lewej strony twierdzą, że mają prawo do tego, żeby miesięcznicy nie było. Pewnie dlatego organizują kontrmiesięcznicę, a przewodzi im (nie wiemy czy formalnie czy nieformalnie) człowiek, który w młodości (czyli dawno temu) trochę podobny był (z wyglądu) do współczesnego uchodźcy.

Miesięcznica i kontrmiesięcznica nie chcą pokojowo współistnieć, a my martwimy się, bo nie wiemy co będzie dalej… Nie wiemy, ale domyślamy się:

Wkrótce przeciwnicy kontrmiesięcznicy zorganizują kontrkontrmiesięcznicę, później przeciwnicy kontrkontrmiesięcznicy zorganizują kontrkontrkontrmiesięcznicę, a w ramach rewanżu, przeciwnicy kontrkontrkontrmiesięcznicy zorganizują kontrkontrkontrkontrmiesięcznicę… I tak dalej, aż zabraknie ludzi do obsadzenia tych wszystkich imprez. Wtedy trzeba będzie sprowadzić uchodźców!

Co czynić? Rozdzierać szaty? A może da się na tym zarobić?

46 Komentarze

 1. Nie rozumiem chęci maszerowania. Nie lepiej pojechać z rodziną za miasto, pooddychać leśnym powietrzem, zobaczyć ptactwo, zieleń, której w stolicy zalanej betonem nie ma. Ale jeśli chodzi o to, by upuścić trochę żółci, to po są te marsze. Skąd tyle nienawiści i głupoty także.
  Serdeczności zasyłam.

 2. Zakazać obu. Potrzebne to, jak kotu marchewka. 7 lat minęło. W historii to wydarzenie nie zginie.

 3. Zarobić by się dało mieszkając na Krakowskim w lokalu z dobrym widokiem na te marsze, sprzedając miejscówki w oknach/balkonach. Szczególnie obecność Prezydenta Wałęsy ze swoimi borowikami uczyniłaby ceny za te miejscówki atrakcyjnymi. Sama bym nabyła. Tam się będzie działa Historia. Albo historia.

 4. Ryba podobno najpierw psuje się od głowy, więc usuwa się ja w pierwszym rzędzie. Tylko proszę bez skojarzeń, bo mnie zaraz posadzą za namawianie do zbrodni. To jest tylko metafora. Wniosek jest taki, że aby tych kontr do kwadratu nie było, trzeba zaprzestać miesięcznic. Nie do końca. Kto chce lub misi, niech sobie miesiączkuje, byle w kościele. Plus tego będzie taki, że i krzyże, i różańce będą miały właściwe zastosowanie.

  • No dobrze. Ale jeżeli miesięcznice będą odbywały się w kościele, to gdzie, w takim razie, kontrmiesięcznice?

 5. Proponuję zacząć obchodzić wszystkie inne rocznice, codziennie będzie impreza i to w każdym mieście w Polsce, ale koniecznie po pracy, bo ktoś na to PKB pracować musi…

    • Tego nigdy za wiele… Posłużę się Gołasem (chociaż jemu chodziło o coś innego) „Gdyby nam kiedyś tego zabrakło… Nie! Nie zabraknie”!

 6. Witaj, Bojo.

  Nie, żebym chciała straszyć, ale na własne oczy widziałam Miesięcznicę Roczną, a nawet – Dwuletnią…

  Pozdrawiam:)

 7. Ktoś mądry powiedział…. w życiu kończy się każda relacja, każde przywiązanie, każda miłość. Żałoba też. I dobrze, gdy w końcu mija. Ale tu nie…
  Mam ochotę zapytać ile razy można iść w tym samym kondukcie żałobnym?

 8. Jeśli wszyscy będą na kontr(do potęgi entej) miesięcznicach, to kto barierki pomiędzy będzie stawiał? Na razie są. Stoją zwarte i gotowe na jutrzejszy dzień Drabinki.

 9. Ah, te miesięcznice.. Dobrze, że wiem, których stacji telewizyjnych wtedy nie oglądać. Przynajmniej tyle tego spokoju mam. :D
  Pozdrawiam, M,

  • Telewizji to najlepiej wcale nie oglądać… Najwyżej mecze reprezentacji piłkarskiej i skoki narciarskie!

   • 25lat nie miałam telewizora. Kiedyś nawet ktoś kupił,przywiózł postawił a po latach inny ktoś zabrał aby taniej nabyć nowy w jakimś sklepie.Nie używany nigdy i miałam nadzieję że tak dotrwam do kresu moich dni aż nagle,nowa kochana zamieszkała,pewnie na krótko bo taka tradycja ale tv zainstalowała i ogląda a ja w necie otwieram kolejny profil na portalu randkowym.Precz z tv,precz.Ale kto usłyszy gdy telewizor tak głośno gra.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.