Poczet pięćdziesięciolatków polskich. Grzegorz Turnau

Grzegorz Jerzy Turnau (ur. 31 lipca 1967r w Krakowie) – polski artysta, aranżer, pianista, wokalista, kompozytor i poeta, wykonawca poezji śpiewanej.

Oprócz tego co powyżej, jest jeszcze irytującym osobnikiem. Można rzec, że wkurza jak Kurzajewski! Oto dowód:

Czego oczekuje ten cały Turnau? Papieża chce spotkać na zwiadzie? Niechby tylko jakiś przyjechał! Zaraz pozamykaliby ulice i Turnaua nie dopuściliby, nawet gdyby przebrał się w sutannę! Zaś kosmonauci w kosmosie mają podróżować, a nie puszki zbierać w Krakowie!

Co do samozwańców i rokoszan, to ma trochę racji. Niewielu ich było kiedy piosenkę pisał… Ale teraz jest ich zatrzęsienie! Więc niech lepiej siedzi cichosza, bo oskarżą go o współudział przed faktem!

Gdzie żyje ten cały Turnau? Nie ma Słowackiego i nie ma Tuwima? Nie ma Mickiewicza i nie ma Miłosza? A cóż to za wiocha? Nawet w takiej mieścinie jak Jarosław są ulice pod wezwaniem tych panów (oprócz Tuwima i Miłosza)! No ale skoro Turnau woli moknąć na Brackiej, zamiast dobrze poszukać…

Co by tu jeszcze? Jeszcze dodam, że bardzo lubię słuchać piosenek pana Grzegorza i oczekuję, że będzie ich tworzył więcej i więcej!

Byłbym zapomniał! Mam jeszcze jeden zarzut. Turnau to takie dziwne nazwisko… Może lepiej gdyby nazywał się Grzegorz Brzęczyszczykiewicz?

 

P.S. Czy takie bujne owłosienie, w wieku 50 lat, naturalne jest?

28 Komentarze

 1. Witaj, Bojo.

  „Pół Wieku, Człowieku!” – że tak sobie urodziny G. Turnaua Krawczykiem pozwolę skomentować.

  Pozdrawiam:)

 2. To dodam jeszcze, że w dzieciństwie wakacje spędzał w Inowrocławiu u swoich dziadków czyli w moim grajdole, a na urodziny przywoził do nas swoich przyjaciół na występy, odbywała sie wtedy Noc Solannowa.
  Tu muszę powstydzić się za niektórych obywateli mojego miasta, radnych z wiadomej opcji,którzy głosowali przeciw nadaniu mu honorowego obywatelstwa. Uzasadnienie? Jest wielu bardziej zasłużonych biskupów…
  No i co byś na to powiedział?
  Bardzo podoba mi się ten cykl :-)

  • No był Szopen. Czy szkoda, że tylko chwilkę? Nie wiem. Z Szopena to ja jestem dumny, ale słuchać go… Co innego druga wersja!
   Może i nie ma Cichosza, ale za to w ciekawych czasach żyjemy!

 3. „Tu cichosza tam cicho
  I w ogóle nic ni ma ”
  Ja też tęsknię za WYSOKĄ KULTURĄ, tymczasem chała, disco polo, komiks, a pod Adasiem jedynie można się umawiać. Z pochówkiem Miłosza na Skałce był problem, za to inni na Wawelu, choć nie nobliści. Takie czasy niskich pobudek.

  • Zaintrygowały mnie te niskie pobudki. Rzeczywiście, to chyba symbol dzisiejszych czasów!
   Nawet jak na siebie patrzę… Coś jest na rzeczy…

 4. „Czy takie bujne owłosienie, w wieku 50 lat, naturalne jest?” – nie jest!
  To wybryk natury !
  z drugiej zaś strony – pomyśl, że brak owłosienia to oznaka dużego poziomu testosteronu…
  A Grzesia kocham i kochać będę – a miłością swą zaraziłam dzieci- które zajeździły na śmierć płytę Kołysanki Utulanki ( nagrane z Magdą Umer)

  • Skoro wybryk natury, to jednak naturalne…
   Znaczy się, że Turnau mało testosteronu ma? Pewnie dlatego czasami tak jęcząco śpiewa…

 5. ,,Cichosza” to jedyna piosenka jaką znam z jego repertuaru. I lubię ją ;D. Zięć wspomniany (Dzień Świra na okrągło?), a że winiarnię ma? Winiarnię! Choć słyszałam, że niesmaczne te wina… ;D.

   • Podoba mi się ta teoria! Te powyżej 5zł zawierają siarczyny (w dużej ilości najwyraźniej), które wypalają dziury w portfelu i powodują przyspieszone znikanie środków płatniczych!!!

 6. Lubię te poezje śpiewane, nawet bardzo lubię. Niech nam śpiewa pan Grzesiu długie lata! A co tam włosy, może wcale prawdziwe nie są

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.