Częściowo Patriotyczny Bal Charytatywny

Wydarzenie odbędzie się 11 listopada, a rozpoczęło się tuż po Wszystkich Świętych. Jest luźno związane z Dniem Niepodległości. Mocniej nie dało się związać, bo Prezes odmówił  udziału. Powiedział obcesowo i wyraźnie: „Nie, bo nie”! Na szczęście będzie jednak nie całkiem niepatriotycznie – wywiesiliśmy hasło na transparencie: „Polska od morza do morza i od ziemi aż do przestworza!”

Zapisywać się nie trzeba, wystarczy przyjść. Każdy Gość (niezależnie od płci) zobowiązany jest przynieść dobro, które (już ostatetcznie) nazwaliśmy „Możliwości+”. Czyli tyle ile zdoła wypić plus dwie flaszki.

Bal otworzy występ Koleżanki Wymówki. Jest ona bardzo rozczarowana swoim mężem Kolegą Podśmiechujkiem. Zaśpiewa więc (pięknym głosem Krystyny Prońko) piosenkę o księciu z bajki „Chcę cię właśnie takiego”. Oto tekst:

1. Wypisujesz hasła na sztandarach,
Potem na masówkach mordę drzesz
Nie dokładasz nigdy nic do gara,
Ale gdy gotowe – wtedy żresz!
Cały ty…

2. Ceny masła ciągle nie spadają,
Ty w tej samej partii drugi rok.
Chociaż wszyscy już cię dobrze znają,
Ty wyprzedzasz zmiany wciąż o krok!

Ref. Jesteś fiutem jak mało kto
I złodziejem co czyni zło!
Lubisz koniak i dziwki,
Z placka wyjadasz śliwki,
Oto cały ty…

Jesteś taki jak większość tych
Różnych Grzechów, Rychów i Krych!
Jesteś naszą elitą,
Która kłamstwa jest świtą
Oto cały ty…

3. Gdy wybory jakieś się zbliżają,
Ty przysięgasz, że poprawisz los.
Ludziom wtedy mózgi zasypiają
I na ciebie idą oddać głos!

Ref. Jesteś głupi więc szczęście masz
Zamiast w pierdlu, przy żłobie trwasz
I zapewne dlatego
Chcę cię właśnie takiego…
Bierz mnie!

 

Tyle mamy zaplanowane. Potem idziemy na żywioł…

 

PS. Dochód z balu przeznaczymy na kolejny Bal Charytatywny. Będzie on Częściowo Jakiśtam…

47 Komentarze

 1. Niestety nie będę mógł uczestniczyć w balu (mam kilka ważnych, międzynarodowych telefonów), ale zgadzam się z linią organizatorów, a zwłaszcza z tym, że dochód zostanie przekazany na kolejny bal, z którego – jak się domyślam – dochód zostanie przekazany na kolej … Jednym słowem macie mój głos i poparcie!

 2. Koleżankę Wymówkę uznałbym za tekściarę roku. Muszę zapytać moją żonę, czy nie pokusiłaby się o podobną próbę. Wydaje mi się, że jest mną rozczarowana jeszcze bardziej…

 3. O boszsz… moja ukochana piosenka o leku na samo zło? Oj Boja Boja :P Będę strzelać do Ciebie z pestek dyni! za to, ze teraz słuchając oryginału twoje słowa będą mi się podstawiać!

 4. Z balu na bal aż do wyborów?
  To już pracować może nie trzeba?
  Wprawdzie nie wiadomo, kto za mannę zapłaci potem, ale wybory będą po słusznej myśli.

 5. Bale to może nie jest mój żywioł, jednak przy takich atrakcjach mógłbym się przekonać. Poza tym kusi program ,,Możliwości +” niezmiennie od poprzedniej informacji o balu. :)

  Podobno w mojej przychodni jest taki syf, że można być u jednego doktora ubezpieczonym, a u innego nie. Tego to nie ogarniam. A system eWUŚ szanuję tylko ze względu na podobieństwo nazwy do imienia Rodzicielki mojej, reszta to kpina.

  Pozdrawiam!

 6. Postuluję aby tę pieśń zacną uczynić hymnem żon, kochanek, feministek, kobiet w ogóle albo czegokolwiek rodzaju żeńskiego! Jak dobrze polobbujemy to może sama Krystyna to zaśpiewa? Najlepiej oczywiście żeby Krystyna Prońko, ale na bezrybiu i rak ryba (chyba) :-)

 7. Tekst piosenki znakomity. Ciasta ze śliwkami nie lubię, ale na balu zawsze chciałam być, więc inicjatywę jak najbardziej popieram. Ukłony.

 8. Witaj, Bojo.

  Chciałabym napisać coś błyskotliwego, ale – zaniemówiłam.
  Po prostu – gratuluję świetnego tekstu.
  Piosenka K. Prońko to tak charakterystyczny tekstowo utwór, że – zdawałoby się – zakodowany w mózgu do ostatniej linijki na zawsze. Twoja wersja wyparła tamtą. Poza tym – rewelacyjne ująłeś dzisiejszą socjolologiczno-obyczajową sytuację.

  Pozdrawiam:)

 9. Spóźniłam się na bal. Cóż, nazwa mnie zobowiązuje, nie mogę ot, tak z szybkością błyskawicy przybiec. A niech to, nie wysłuchałam piosenki przewodniej. Tekst ma genialny po prostu, wielkie brawa.

 10. Nie, bo nie to naprawdę wiele mówiące usprawiedliwienie, szkoda, że w szkole nie chcą takich przyjmować… Możliwości+ to chyba najlepszy program o jakim do tej pory słyszałam. Świetny tekst piosenki! ;D

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.