Rezolutny Parlament uchwalił rezolucję

Przez siedem ostatnich (oprócz dwóch jeszcze bardziej ostatnich) lat Polki i Polacy byli ignorowani. Parlament Europejski postanowił trochę zadośćuczynić krzywdzie i poświęcił większość swojej jednodniowej uwagi niegdysiejszemu Mesjaszowi Narodów.

Nie tylko poświęcił uwagę, on wziął i uchwalił rezolucję! Rezolucję, która dotyczy tylko nas! Polek i Polaków! Nikogo więcej! Zazdrośćcie ościenne narody, wraże i nie wraże!

A propos ościennych narodów. Ciekawość jak zachowałyby się gdyby je kopnął taki zaszczyt?

Kacapy, zapewne, wylegliby na moskiewskie i petersburskie ulice wrzeszcząc ile tchu w piersiach (niczym bolszewiccy najeźdźcy): „Urrrra! Urrrra! Urrrra!!!”

Wątpliwości mamy co do Szwabów. Nie wiemy czy wiwatowaliby jeszcze po niemiecku, czy już po muzułmańsku?

Pepiki? Jak to Pepiki… Nakręciliby film!

Słowacy… Cholera, jak obraźliwie nazwać Słowaków? Może Haluszki? Nieważne… Słowacy raczej nie uwierzą, że Europa ich zauważyła…

Boćwini (czyli Litwini). Najpierw trzeba ustalić „Skąd Litwini wracali”?

Kołchoźniki (Białorusini) w dupie by to mieli.

I jeszcze ci z zielonej Ukrainy. Oni nie potrzebują rezolucji. Mają tanią wódkę, tanie papierosy… Czegóż więcej do szczęścia potrzeba?

A my? My jak zwykle. Podzieliliśmy się na tych co chwalą uchwalenie rezolucji i na tych co nie chwalą… I bardzo dobrze! Niech europejskie darmozjady wiedzą, że nie jest łatwo dogodzić wszystkim mieszkańcom ziemi wolskiej!

Chodzą słuchy, że Pan Prezes jest w dobrym humorze. Podobno wesoło sobie podśpiewuje: „A gdybym tak kogoś strzelić miał w pysk? Tylko PeOwca”!

My mamy jedno zastrzeżenie do rezolucji. Dlaczego europosłowie żądają od rządu polskiego potępienia tylko Marszu Niepodległości? Niech rząd potępia też mecze piłkarskie, na których kibice wywieszają transparenty z niepolitycznymi hasłami!

PS. Chyba udowodniliśmy tym tekstem, że nie jesteśmy ksenofobami?

37 Komentarze

 1. Idąc za inteligencją piszących rezolucję jesteście komunistami,faszystami,hipisami gejami,szowinistami,orangutanami, muzykami,robotnikami rolnymi,wróblami,mieszanką warzywną,rzeczną mielizną,odwieczną drożyzną i heteroseksualnymi wrogami normalnych związków . A jeszcze ,jesteście….jakież to obrzydliwe. Fuj.

  • Kloszardzie z całym szacunkiem, ale dla mnie niekoniecznie ci wszyscy, którzy głosowali na PiS, w końcu tylko krowa zdania nie zmienia, co raczej ci którzy nadal, po dwóch latach tzw. Dobrych Zmian przy PiSie stoją – kwalifikują się według mnie na tę drugą listę.

   • Obrażę Panią,albo i nie. Jeśli bez refleksji wszystkich Pani uważa za głupich, kim jest sama ? . Mogli ale nie ukradli i nie rozdali kumplom kilkudziesięciu miliardów. Może zrobią to później jeśli opozycja nie przestanie brać kadr że szkół specjalnych ale tymczasem oddali narodowi. Przypomni mi Pani może jakiś taki gest wcześniej ?
    Dlaczego rząd robi coraz więcej błędów ? Bo za recenzentów ma po prostu idiotów .

     • Jak mi się marzy,opozycja która jak Liroy,z marihuaną, ma dobry pomysł i go realizuje bo nikt nie odważył się sprzeciwić. Małe rzeczy, powoli i sondaże by wzrosły i sprzedaż środków wymiotnych a tak włączam TV…i biegiem WC..a potem moja mnie pyta z dziwną miną…o co chodzi.

   • Parrafrazo, znam paru zwolenników PIS-u i paru przeciwników też. Nie sądzę by różnili się pod względem inteligencji… Zacietrzewieni też są na podobnym poziomie!

  • Znowu ta polityka! A po co w ogóle dzielić? Chociaż właściwie to można dzielić, tylko trzeba najpierw trochę namnożyć czegoś…

 2. Szczególnie podoba mi się ewentualna reakcja innych narodów na podobną rezolucję skierowaną przeciwko nim. :)

  Coś musi być na rzeczy z tą Małgorzatą, co nie wspomnę, to ktoś ją poleca. :) Muszę to sprawdzić koniecznie.

  Pozdrawiam!

  • Mam nadzieję, że PE już nie będzie wygłupiał się takimi rezolucjami…

   Chyba też skuszę się na Małgorzatę. Kinga już wszystko przeczytałem…

 3. Te sankcje to podobno nie przeciw Polkom i Polakom ignorowanym przez osiem ost… a nie, wychodzi mi z rachunku, że już przez dziesięć ostatnich lat – tylko przeciw samemu rządowi. Ciekawa jestem jak to w praktyce wyglądać będzie. Gdy tak się rozglądam po sklepowych półkach, to wydaje się jakby już były. No chyba, że w eksponowanym ostatnio sklepie specjalnie dla pana Morawieckiego stworzonym. Niby taki sam Lewiatan jak koło mojego domu, a ceny… fiuu sprzed wielu lat. Taka podróż do przeszłości.

 4. Dla mnie wykazałeś sie w pełni obiektywizmem oraz nieksenofobizmem. Dla mnie bomba… O przepraszam, mam nadzieje, że ci bloga nie przymkną;-)

  • Masz rację Leno! Na liście rzeczy, których nie jestem w stanie zrozumieć, „rachunek predykatów pierwszego rzędu” zajmuje pierwsze miejsce…

 5. Ja to autorytatywnie potwierdzam – nie jesteście ksenofobami. Mam jedynie wątpliwości do kacapów. Chyba wiadomo wszem i wobec, gdzie oni mają takie rezolucje. Oni to po prostu (p)olewają.

 6. Zauważ, że zmuszasz swoim satyrycznym okiem do myślenia innymi kategoriami. Kacapanów, burakowych boćwinów, specjalistów ze szkół specjalnych u nas nie brakuje, zatem trzeba się przyglądać wszyskiemu, co się rusza.
  Serdecznie pozdrawiam

 7. To co dzieje się u nas nie jest już śmieszne niestety. Skłóceni ze wszystkimi, skłóceni między sobą… Korea Północna z kultem jednostki coraz bliżej…

 8. PeOwca, PisOwca, tu i tu OWCA. To żeby się nie pomylili, zamiast czarnej owcy, niech dadzą różową, ale to też może się le kojarzyć. Nie dogodzisz.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.