Kryminalne zagadki Warszawy

Motto: NIE DAJ, CURVA, SIĘ! 

Przeczytaliśmy sobie artykuł o szarych, anonimowych obywatelach. Wprawdzie jednej z tych szarych obywateli wargi ustne błyszczą nieziemsko i nieszaro, ale przecież u zwykłych ludzi nie wszystko musi być czarno – białe.

Policja zatrzymała i doprowadziła do prokuratury niejaką Dorotę R. (mniej znaną jako Doda E.). Zanim do zatrzymania doszło, gliniarze od szóstej do ósmej pod drzwiami stali i kolbami w drzwi łomotali. Nie mogli wyważyć tych drzwi, bo akurat były antywłamaniowe…

Pani Dorota też nie mogła łapsów wpuścić, bo spała sobie słodko, a w uszach miała zatyczki. Po to je miała, by jakieś ewentualne łomotanie nie zakłócało jej snu. Chyba logiczne?

Pierwsza zagadka. Dlaczego policjanci nie wchodzą na tego jakiegoś Pudelka? Tam chyba pisze o której Doda ze snu podnosi skroń?

W prokuraturze Dorota R. prawdopodobnie usłyszała zarzut. Piszemy „prawdopodobnie”, bo nie jesteśmy pewni czy wyjęła owe zatyczki z uszu (to jest właśnie druga zagadka).

W artykule napisali, że oskarżona jest o „wpływania groźbą na świadka”. Grozi za to pięć lat pierdla! Ale czy wywinie się tak niskim wyrokiem? Pełnomocnikiem pokrzywdzonego Emila H. jest niejaki Roman Giertych. Pan Romek zapowiedział już, że postara się przekształcić zarzut na „wymuszenie rozbójnicze”. Za to grozi dziesięć lat pierdla!

Dygresja. Nie bardzo wiemy co to jest wymuszenie rozbójnicze. Chyba obejrzymy sobie parę odcinków ceskoslovenskiego serialu „Przygody rozbójnika Rumcajsa”, może to nam trochę rozjaśni zagadnienie? Szkoda, że nie ma jakiegoś serialu o rozbójnicy :cry: Koniec dygresji.

Z kolei Dodzie pomaga mało znany pitbull Emil S. Kolejna, trzecia już zagadka. Skąd w życiu Dody wzięło się aż dwóch Emilów?

Od razu czwarta zagadka. Dlaczego w sprawę nie jest jeszcze zaangażowany detektyw Krzysztof Rutkowski?

Tak a propos Giertycha i Rutkowskiego. Mamy pomysł dla telewizji niepublicznych. Niech któraś z nich nakręci serial pod tytułem „Detektyw i Mecenas” lub „Mecenas i Detektyw”. Kolejność do ustalenia, bo cholera wie, który jest ważniejszy…

41 Komentarze

 1. Ja słyszałam, ze dowieźli do prokuratury koło jedenastej, więc od 8 do 11 chyba makijaż robiła…
  Prace społeczne dostanie jak Paris Hilton, to będzie serial!

 2. A widziałam nagłówki na Onecie, ale nie zagłębiałam się w temat, bo jakoś męczą mnie te wszystkie intrygi i przepychanki Paparazzi. Jak znam Dodę, to na pewno się wywinie, ona cwana bestyjka jest wbrew pozorom ;)

  Pozdrawiam

 3. Konkluzja mnie dopadła w kontekście. Moim zdaniem czysta prostytucja i nawet podano ceny za ile można było i można dalej panią Dodę kupić. Nie tylko ją bo wiele pań , panów sprzedaje się publicznie bez najmniejszych zachamowań. Z jednej strony smutne a z drugiej, takie życie.
  Mimo tego i tak bardzo lubię panią Dodę. Nigdy wiadomości o niej nie smuciły mnie . Pomagały się uśmiechnąć bo tyle wysiłku wkładała by mnie rozbawić a przecież musiała, jak ja kiedyś, zarabiać też ciałem. Było zabawnie a że nie znam żadnego jej utworu…Dobrze jej życzę mimo wszystko bo dlaczego bym miała komuś życzyć źle. Mała dygresja na koniec. Na żywo pani Doda nie jest tak śliczna i dlatego policjanci zbaranieli i dwie godziny dochodzili do siebie.

 4. A kto to jest Doda, co wynalazła, co dobrego zrobiła, czym się zasłużyła, że wszyscy się nią zajmują, prasa, dziennikarze, stacje telewizyjne? Wytłumaczcie mi, dlaczego jest tak ważna?

 5. Witaj, Bojo.

  Tak mi się skojarzyło dziwacznie:
  Tu doda, tam doda, a w efekcie i tak zawsze na minusie:(

  Pozdrawiam:)

 6. Powiatowa gwiazdeczka przygasła, więc do spółki z Emilami, Romkiem i A`Tomkiem rozkręciła intrygę na miarę dużej gminy wiejskiej, a gawiedź szaleje i leci do kiosku po płyty:))

 7. Tytuł fajny ;D. Niech detektyw zostanie mecenasem, a mecenas detektywem i nie będzie problemu z hierarchią, bo tak to jak nic się pokłócą xD. Właśnie też się zastanawiam, skąd się wzięło dwóch Emilów w jej życiu. Jeden to jeszcze zrozumiem, ale ten drugi? To wie tylko ona i on xD.

 8. Doda, Rutecki i Giertych – ciekawy trójkąt :)
  Doda to wie, jak zawalczyć o role na pierwszym planie i znowu błyszczy w czasie,kiedy jej gwiazda zdawała się przygasać….
  Pozdrawiam
  zolza73.blogspot.com

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.